PLENERY

Zapraszamy wszystkich, którzy w kameralnej atmosferze Garncarni, chcą uczestniczyć w plenerach garncarskich. Zorganizowaliśmy już wiele takich spotkać. Zyskaliśmy wielu przyjaciół, fascynatów zarówno gliny, jak i garncarstwa. Atmosferę panującą w Garncarni współtworzymy z odwiedzającymi nas adeptami sztuki.

W pełni wyposażona pracowania, z dwoma tradycyjnymi kołami garncarskimi, jednym elektrycznym oraz kołem sponowym, z magazynem gliny, wszelkimi narzędziami garncarskimi, jest przystosowana do organizacji kameralnych plenerów ceramicznych. Gościliśmy już uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Artura Grottgera z Supraśla oraz Państwowego Liceum Plastycznego z Olsztyna.

POKAZY I PRELEKCJE

Spotykamy się z Wami na pokazach, w trakcie trwania jarmarków oraz festynów. Prowadzimy także zajęcie edukacyjne w szkołach oraz z młodzieżą akademicką.

Prezentujemy techniki wykonywania naczyń na kole garncarskim. W czasie pokazów swoimi opowieściami o pracowniach garncarskich, przybliżamy historię dawnych czasów rzemiosła i rękodzieła.

Organizujemy także prezentacje naczyń średniowiecznych i sposobów gotowania potraw w glinianych garnkach. W trakcie pokazów zapraszamy do degustacji potraw przygotowywanych według dawnych receptur.